Що потрібно знати про вакцинацію від коронавірусної інфекції

Дата: 23.07.2021 18:39

Фото без описуНа даний час в Україні використовуються вакцини:

- Пфайзер (Pfizer/BionTech) Комірнаті дві вакцинації з інтервалом 21 день; (виробники Німеччина, США)

- Астразенека/Оксфорд – дві вакцинації з інтервалом 12 тижнів; (розроблена

вченими Оксфордського університету, виробляють в Індії, Кореї);

- Коронавак (Сіновак) – інактивована – дві вакцинації з інтервалом 28 днів (виробник Китай);

- Модерна (COV-19 Moderna), матрична вакцина на основі РНК – дві вакцинації з інтервалом 21-28 днів.

Всі вакцини використовуються для вакцинації дорослого населення від 18 років і старше без обмежень вікової межі. Усі щеплення є безпечними , добровільними і безоплатними.

Діти віком до 18 років на даний час на території України не вакцинуються.

Протипоказань для вакцинації, згідно інструкції, немає, крім наявності в анамнезі анафілактичної реакції на компоненти вакцини. Лише через 2 тижні після отримання другої вакцинації організм вважається захищеним від інфекції. Ефективність вакцин різна, від 68% до 89%, дослідження тривають.

Населення Катеринопільської громади отримує вакцинацію в КНП «Катеринопільський ЦПМСД» де працює два пункти щеплення – АЗПСМ в Катеринополі та Петраківці.

Також працює мобільна бригада, яка виїжджає по місцю проживання населення та в організовані колективи.

На пунктах щеплення проводиться вакцинація щодня, крім вихідних. На сьогодні є вакцина Коронавак в достатній кількості, вакцина Астразенека для другої вакцинації та вакцина Модерна для організованих колективів.

Вакцина Пфайзер розподіляється лише на Центри вакцинації (м.Черкаси, м.Звенигородка, м.Канів, м.Шпола, м.Ватутіне, м.Умань та інші).

Графік роботи даних Центрів та телефони можна взнати в реєстратурі КНП «Катеринопільський ЦПМСД» та на сайті Центру.

Що можна сказати про сертифікати вакцинації? Люди, які двічі вакциновані можуть отримати їх у свого сімейного лікаря в роздруківці на аркуші формату А-4 (не обов’язково жовтого кольору).

Враховуючи те, що в Україні вже фіксують окремі випадки мутуючого штаму коронавірусу Дельта, найкращий спосіб захистити себе й рідних від захворювання з ускладненями нині єдиний -вакцинація. Тож не зволікайте й подбайте про власне здоров'я.

Інформацію ви можете також отримати у свого сімейного лікаря та за телефонами: 096-858-53-12, 096-151-61-49

Текст публікації підготувувала Катерина Ломакіна, заступник головного лікаря ЦПМСД