«Ініціативна громада – шлях до успішного економічного та соціального розвитку»: на Звенигородщині відбувся Форум органів виконавчої влади та місцевого самоврядування

Дата: 04.08.2021 18:06

Фото без опису Селищний голова Володимир Коваленко взяв участь у Форумі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування «Ініціативна громада – шлях до успішного економічного та соціального розвитку»., що відбувся 3 серпня у Звенигородській районній державній адміністрації.

На заході були присутні  голова Звенигородської районної державної адміністрації Юрій Піковський, народний депутат України, голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності  Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк,  заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Віктор Гусак, заступник голови Звенигородської районної ради Ярослав Попко, перший проректор Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Василь Мойсієнко та інші.

Також серед  учасників форуму – заступник директора  Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Даниленко, директор установи  «Черкаська агенція регіонального розвитку»  Любов Ропало, Мокрокалигірський сільський голова, член Ради Черкаського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації об’єднаних територіальних громад Вікторія Пипа, а також – голови та представники територіальних громад Звенигородського району.

Відкрив форум голова Звенигородської районної державної адміністрації Юрій Піковський та наголосив, що сьогоднішній захід покликаний закласти фундамент спільного масштабного   механізму  ефективної взаємодії державних органів, зокрема місцевих органів виконавчої влади  з органами місцевого самоврядування для успішного економічного та соціального розвитку території великого новоствореного Звенигородського району, який об’єднав 17 територіальних громад  у складі 243 населених пунктів із понад 202 тисячами жителів.

- Я впевнений, що усі тут присутні зацікавлені, щоб наш район був успішним і за рахунок місцевого самоврядування, і за рахунок ефективної виконавчої влади, адже всі державні програми реалізуються лише по лінії виконавчої влади, разом з тим   стосуються вони конкретної території тієї чи іншої громади. Тому нам  потрібна якісна комунікація між собою, щоб якомога ефективніше ці програми реалізовувати в життя, -  наголосив Юрій Піковський.

Також очільник райдержадміністрації зазначив, що нині діють перелік програм економічного зростання для громад,  такі, як: гранти для бізнесу; установи підтримки бізнесу (агенції місцевого економічного розвитку), (центри підтримки бізнесу);  фонди фінансування програм розвитку громад; туристичні продукти; залучення інвесторів; партнерство з бізнесом; доступ до земельних активів, тощо.

Найбільш ефективною складовою реформи децентралізації є сфера бюджетних відносин, яка полягає у зміцненні дохідної спроможності територіальних громад.

У ході заходу учасники форуму обговорили наявні на сьогодні проблемні питання реформи із децентралізації, а саме:

• Взаємодія  органів виконавчої влади та місцевого самоврядування -  як обов’язкова умова розвитку територій громад Звенигородського району
  • Проектний  менеджмент  в територіальних громадах :  корисні поради та кращі практики.
  • Взаємодія різних гілок виконавчої влади та органів місцевого самоврядування при  розробці  інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку.
  • Розвиток  партнерства  між територіями  громад регіону - позитивний досвід.
  • Консолідуюча роль районної ради на шляху стратегічного розвитку громад Звенигородського району.                                                                                                                                                                           Сергій Даниленко – заступник директора  Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації, під час власного виступу окреслив перелік питань, зокрема:
  • місце проектів регіонального розвитку в державній політиці;
  • джерела фінансування реалізації проектів регіонального розвитку;
  • бюджети участі, як важливий інструмент Едемократії та реалізації важливих для населення проектів.
  • проекти ДФРР, конкурси, гранти МТД.
  • застосування онлайн ресурсів для вивчення проектного менеджменту та організація проектного менеджменту в територіальній громаді.У ході форуму,  Любов Ропало, директорка установи  «Черкаська агенція регіонального розвитку»,  розповіла керівникам та представникам громад Звенигородського району детальніше про установу, яку очолює, та послуги АРР громадам.                              Поза тим, під час форуму відбулися обговорення багатьох  інших питань у різних сферах, у тому числі і у сфері децентралізації.

Насамкінець, голова Звенигородської районної державної адміністрації Фото без описуЮрій Піковський резюмував все вище озвучене на форумі та закликав керівників органів місцевого самоврядування, керівництво обласної державної адміністрації та структурних підрозділів обласної державної адміністрації спільно вивчати всю проблематику життєдіяльності Звенигородського району  в цілому та кожної громади зокрема, знаходити шляхи вирішення проблем та втілювати їх  в життя,  напрацьовувати інструменти для  розвитку. Саме на рівні громад можливо максимально забезпечити надання якісних послуг, задоволення інтересів, прав та потреб громадян  на відповідній території.

А також  очільник району запропонував учасникам форуму, проводити такі зустрічі постійно, в терміни не рідше ніж один раз на два місяці у будь-якому форматі: «круглого столу», «День громади», «Поділись досвідом»,  «Засідання робочої групи»  тощо.