Затверджено бюджет Катеринопільської селищної територіальної громади на 2022 рік

Дата: 25.12.2021 09:50

Фото без опису 22 січня депутати затвердили поданий виконавчим комітетом проект бюджету громади на наступний 2022 рік.
Доходи бюджету громади заплановані в обсязі 127,8 млн гривень, з них доходи загального фонду 126,7 млн гривень та доходи спеціального фонду 1,08 млн гривень. Відповідно видатки бюджету громади затвердили в сумі 127,8 гривень, з яких 120,9 млн гривень - це витрати загального фонду та 6,9 млн гривень спеціального фонду. Резервний фонд бюджету встановили в розмірі 1 млн гривень.
 Основні видатки загального фонду бюджету громади розподілено по бюджетних галузях: на галузь ”Освіта” в розмірі 74,6 млн. гривень, “Охорона здоров’я”(додаткова фінансова підтримка двох медичних закладів первинного і вторинного рівня ) - 4,9 млн. гривень, “Соціальний захист та соціальне забезпечення” - 6,9 млн гривень, “Культура і мистецтво” - 4,9 млн гривень, “Фізична культура і спорт” 1,0 млн гривень, “Житлово – комунальне господарство” - 1,6 млн гривень, “Економічна діяльність” - 2,7 млн. гривень (в т.ч. утримання та розвиток автомобільних доріг, дорожньої інфраструктури 2,5 млн гривень, здійснення заходів з землеустрою 200 тис. гривень).
 Міжбюджетні трансферти з державного та місцевих бюджетів в бюджет громади на 2022 рік передбачено в розмірі 45,5 млн. гривень, з яких 37,3 млн. гривень складає освітня субвенція, 3,8 млн. гривень – базова дотація з державного бюджету, 4,4 млн. гривень дотації та субвенції з обласного бюджету. На центр надання соціальних послуг Єрківська територіальна громада виділила субвенцію в розмірі 318,6 тисяч гривень. На музичну школу Мокрокалигірська громада передбачила 185 тисяч гривень. На утримання Катеринопільської багатопрофільної лікарні Мокрокалигірська громада передбачила дотацію в розмірі 90 тисяч гривень, Єрківська територіальна громада виділила субвенцію в розмірі 131,4 тисяч гривень (при потребі понад 1,6 млн грн. з кожної).
 У бюджеті на 2022 рік по галузі «Освіта» передбачені кошторисні призначення на виконання програм:
«Шкільний автобус» Катеринопільської територіальної громади на 2021 – 2025 роки - 867 тис. грн;
харчування у закладах освіти Катеринопільської селищної ради на 2021-2025 роки – 3 400 тис.грн;
роботи з обдарованою молоддю Катеринопільської територіальної громади на 2021-2025 роки в сумі – 20 тис.грн.;
соціального захисту та матеріального забезпечення дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування Катеринопільської селищної територіальної громади на 2021-2025 роки - 10,9 тис. грн..
 На реалізацію інших місцевих програм у 2022 році у бюджеті передбачено 16,7 млн. гривень. В рамках комплексної програми «Турбота» на 2021-2025 роки спрямовано кошти на:
забезпечення соціальними послугами за місцем проживання громадян, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю 5441,6 тисяч гривень;
пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чонобильської катастрофи 449,2 тисяч гривень;
компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян 260 тисяч гривень;
компенсаційні виплати на пільговий проїзд окремих категорій громадян на залізничним транспортом 100 тисяч гривень;
надання фінансової підтримки громадським об’єднанням ветеранів 110 тисяч гривень;
програму «Соціальний хліб» 58,5 тисяч гривень;
програму надання одноразової грошової допомоги за рахунок коштів бюджету селищної територіальної громади 81,5 тисяч гривень.
 Також, передбачено кошти на програму забезпечення діяльності місцевої пожежної охорони на території Катеринопільської територіальної громади (с.Лисича Балка) - 422,3 тисяч гривень.
 На співфінансування проекту “Капітальний ремонт будівлі Катеринопільського центру розвитку дитини “Сонечко”, що заплановано реалізувати за рахунок коштів державного бюджету, в бюджеті розвитку закладено на наступний рік 5,8 млн гривень, в тому числі 800 тисяч гривень на виготовлення проектно-кошторисної документації цього об’єкту.
 В цілому бюджет Катеринопільської селищної територіальної громади сформований відповідно до очікуваного фінансового ресурсу громади у 2022 році, з урахуванням обов’язкових вимог, визначених Податковим і Бюджетним кодексами України та іншими законодавчими актами.
 Видаткова частина бюджету громади обрахована з урахуванням діючої мережі бюджетних установ та закладів комунальної власності. Зокрема, у 2022 році передбачено вирішення ряду питань соціального характеру:
встановлення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2022 року у розмірі 6 500 гривень на місяць та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС – 2 893 грн.;
встановлення з 1 жовтня 2022 року мінімальної заробітної плати у розмірі - 6 700 грн. на місяць та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС – 2 982 грн.
 Також забезпечено в повному обсязі видатки на такі захищені статті як енергоносії по всіх бюджетних установах та видатки на продукти харчування по всіх закладах освіти.
 Отже, Катеринопільська селищна територіальна громада входить в новий 2022 рік із прийнятим бюджетом та наміченими завданнями щодо забезпечення його виконання і ефективного використання бюджетних коштів, за допомогою яких будуть реалізовуватись всі намічені плани в наступному році