Заступник міністра охорони здоров’я та голова НСЗУ відвідали Звенигородщину

Дата: 12.01.2022 12:17

Фото без описуФото без опису

11 січня із робочим візитом до Черкаської області Звенигородщину відвідали заступник міністра охорони здоров`я з питань європейської інтеграції Олексій Яременко та голова Національної служби здоров`я України Наталія Гусак.

До робочої зустрічі долучилися народний депутат України Сергій Нагорняк, заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Лариса Кошова, голова Звенигородської районної державної адміністрації Юрій Піковський та депутат Черкаської обласної ради Олександр Коваленко.

Зустрічали гостей міський голова Ватутінської територіальної громади Олександр Заборовець, керівник комунального некомерційного підприємства "Ватутінська міська лікарня" Віктор Табачишин, а також перший заступник міського голови Зоя Ляпун, секретар міської ради Алла Чорнобай та місцеві депутати.

На початку зустрічі гості оглянули Ватутінську лікарню – ознайомилися  із операційним блоком хірургічного відділення, гінекологічного відділення та блоком паліативної допомоги, де нині тривають ремонтні роботи.

Опісля - відбулася робоча нарада по спроможній мережі за участю очільників громад та представників медичних закладів:

-             КНП «Звенигородська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування»;

-              КНП «Жашківська багатопрофільна лікарня;

-              КНП «Лисянська територіальна лікарня»;

-              КНП «Маньківська багатопрофільна лікарня»;

-              КНП «Катеринопільська багатопрофільна лікарня»;

-              КНП «Тальнівська багатопрофільна лікарня»;

-             КНП «Ватутінська міська лікарня».

Під час наради учасники зібрання обговорили основні проблемні питання, які турбують керівників медичних закладів та громад у сфері охорони здоров`я.  Серед них:

• Підвищення заробітних плат медичним працівникам;
  • Виконання вимог НСЗУ;
  • Можливості надання нових послуг у закладах охорони здоров`я;
  • Забезпечення енергоносіями та фінансування медичних закладів тощо.

Водночас Олексій Яременко закцентував увагу на ключових пріоритетах розвитку медицини в регіонах/

- «Перший пріоритет для нас – це спроможна мережа закладів охорони здоров’я. Для нас важливо визначити роль і місце кожної лікарні в системі охорони здоров’я. Нині триває процес планування госпітальних округів, який має завершитися впродовж пів року. Другий пріоритет – це підвищення заробітних плат середнього медичного персоналу та лікарів. Відповідну постанову ухвалять уже завтра. Тому для медзакладів буде вимога – забезпечення заробітної плати мінімум 20 тисяч гривень для лікарів і 13,5 тисяч гривень для середнього медичного персоналу», – наголосив Олексій Яременко.

Насамкінець, очільники громад та закладів охорони здоров’я подякували за організовану зустріч, мовляв, такий формат обговорень дає змогу донести основні проблемні питання, які турбують медичних працівників на місцях.