Увага!Важлива інформація!

З 1 квітня збільшиться розмір компенсаційних виплат роботодавцям: інформація Державної служби зайнятості. Зокрема, компенсація за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час дії воєнного стану з 1 квітня 2024 року становитиме 8000 грн Державна служба зайнятості інформує, що з 1 квітня 2024 року, відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2024 рік», мінімальна заробітна плата в Україні підвищиться до 8 тис. гривень. У зв’язку з цим зміниться розмір деяких виплат, що стосуються сфери зайнятості, розмір яких узгоджений з мінімальною зарплатою. Зокрема, підвищення розміру мінімальної заробітної плати в Україні вплине на розмір компенсаційних виплат роботодавцям. Так, розмір компенсації за працевлаштування людей з інвалідністю, учасників бойових дій, тих, кому до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років, та громадян, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць, тепер становитиме 8 тис. грн (50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати). Тривалість такої компенсації становить 6 місяців за кожен непарний місяць роботи працівника. Компенсація за працевлаштування молоді з-поміж зареєстрованих безробітних (віком до 25 років - в яких страховий стаж менше ніж 12 місяців; віком до 35 років – на перше робоче місце; звільнених зі строкової військової/альтернативної служби – на перше робоче місце) збільшиться до 4 тис. грн (не більше 50 відсотків мінімальної заробітної плати). Тривалість такої компенсації становить 6 місяців за кожен непарний місяць роботи працівника. Компенсація за працевлаштування громадян, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць і мають додаткові гарантії у працевлаштуванні або, тих, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 6 місяців, підвищиться до 3520 грн (не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску, який становить 22% від розміру мінімальної заробітної плати). Тривалість такої компенсації становить 12 місяців за кожен непарний місяць роботи працівника Компенсація за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час дії воєнного стану з 1 квітня 2024 року становитиме 8 тис. грн (1 мінімальна зарплата за повністю виконану місячну (годинну) норму праці). Тривалість такої компенсації становить не більше 3 місяців, для людей з інвалідністю - не більше 6 місяців. Водночас компенсація витрат роботодавця на оплату праці працевлаштованих за направленням центрів зайнятості ВПО збільшиться до 16 тис. грн (не більше двох розмірів мінімальної заробітної плати або обчисленої з неї відповідної суми в разі, коли особа працювала неповний місяць). Тривалість такої компенсації становить 6 місяців, для осіб, які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні - 12 місяців за кожен непарний місяць. Збільшиться і розмір допомоги по частковому безробіттю у розрахунку на одного працівника або ФОПа – до 4 тис. грн (не більше 50 % розміру мінімальної заробітної плати). Тривалість такої допомоги становить не більше 180 календарних днів сумарно протягом 36 місяців. Максимальний розмір оплати праці за участь у суспільно-корисних роботах теж зросте і з 1 квітня становитиме 12 тис. грн на місяць (не більше півтора розміру мінімальної заробітної плати за повністю виконану місячну(годинну) норму праці). Більш детальну інформацію можна отримати у фахівців Катеринопільського відділу Звенигородської філії за адресою: смт Катеринопіль, вул. Соборна, 55а, або за телефоном (063)3582589.

14:23 05.04.2024

У селищі Катеринопіль ліквідували два сміттєзвалища

Однією з найболючіших проблем у нашій територіальній громаді є стихійні сміттєзвалища, які на жаль постійно утворюються завдяки самим же мешканцям громади. Недобровісні дії таких "добрих господарів " призводять, не лише до засмічення території громади, а й шкодять довкіллю, від стану якого залежить здоров’я кожного з нас і майбутніх поколінь.

16:35 03.04.2024

На Черкащині прогнозують грозову активність

Березень 2024 на Черкащині завершився температурними аномаліями. Вони спостерігалися вперше в історії метеорологічних спостережень в області.  Перші дні квітня розширюють географію температурних рекордів. Про це інформує начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

16:29 01.04.2024

Спалювати листя та суху траву – заборонено

Щороку восени та навесні починається сезон спалювання сухостою. Чи знаєте ви, що спалювання листя та сухої трави заборонено в Україні? Це не лише шкодить довкіллю, а й вашому здоров’ю. До того ж, це може призвести до серйозних юридичних наслідків. Про це інформують у Мінюсті України.

16:19 01.04.2024

«На фінішній прямій», – Ігор Табурець про опалювальний сезон на Черкащині

На Черкащині завершується опалювальний сезон. На сьогодні в області і централізовано, і власними котельнями ще опалюються 45% об’єктів соціальної сфери. Ідеться про школи, садочки та медзаклади. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець.

16:17 01.04.2024